31.7.2024 Redakcia Auto trendy (Foto: shutterstock.com/Maykova Galina).
V Paríži prebiehajú letné olympijské hry. Jedným z partnerov tohto štvorročného podujatia je Toyota. Aký je jej príspevok k podujatiu? Za čo je zodpovedná a aké povinnosti má v súvislosti s ním? Mnohých ľudí to možno prekvapí. Partneri hier patria do niekoľkých rôznych kategórií. Od medzinárodných partnerov, cez prémiových partnerov až po oficiálnych partnerov a dodávateľov. Aké značky nájdeme na týchto zoznamoch?
Prečo sa Toyota podieľa na olympijských hrách?
V Paríži sa konajú 33. letné olympijské hry. Hlavné mesto Francúzska bolo jediným kandidátom na usporiadanie podujatia v roku 2024. To všetko vďaka dohode s Los Angeles, ktoré automaticky získalo právo usporiadať ďalšie hry v roku 2028. Otvárací ceremoniál sa uskutočnil minulý piatok a po prvýkrát v histórii sa nekonal na štadióne. Tentoraz sa otvárací ceremoniál konal na brehu Seiny a športovci sa fanúšikom predstavili plavbou na špeciálnych člnoch. Na trase sa konali rôzne predstavenia a happeningy.
Logistika je kľúčová
Pokiaľ ide o automobilový priemysel, najdôležitejším partnerom je Toyota, ktorá sa zaviazala k programu olympijských hier 2015. Japonský výrobca je zodpovedný za riešenia udržateľnej mobility počas hier. Patrí sem bezpečnejšia a efektívnejšia doprava, systémy mestskej dopravy alebo komunikačné systémy. Stručne povedané, Toyota má zabezpečiť, aby sa športovci dostali do súťažných arén včas a so správnym komfortom. Výzva spočívala aj v tom, že organizátor plánoval znížiť uhlíkovú stopu o 50 %, takže výrobca musel na tento účel vybrať správne vozidlá.
Zaujímavosťou je, že medzi partnermi hier je aj spoločnosť Hype, najväčší svetový prevádzkovateľ vodíkových taxíkov. Na zozname je aj spoločnosť Indigo, jeden z najväčších prevádzkovateľov parkovísk vo Francúzsku. Samozrejme, sú tu stovky rôznych spoločností. Všetko je tu na to, aby čo najviac uľahčilo život športovcom, ale aj fanúšikom, médiám či organizátorom, aby sa mohli venovať tomu najdôležitejšiemu. Čo sa týka samotnej komunikácie, s tou bol problém už počas týchto hier. Ukázalo sa, že z olympijskej dediny je to do niektorých arén, vrátane plaveckého bazéna, veľmi ďaleko. Cesta tam trvala príliš dlho, takže viaceré národné tímy stiahli časť svojich športovcov z dediny a ubytovali ich v hoteloch, oveľa bližšie k súťažným arénam.
Redakcia Auto trendy.
Súvisiace články:
Vyhradené pruhy pre verejnú dopravu – nielen pre autobusy
Cyklisti chcú, aby vodiči používali holandskú metódu. V niektorých krajinách je to povinnosť
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.